OGIEŃ NISZCZY PRZYRODĘ. POŻAR ŁĄKI I LASU

Broszura opracowana w formie komiksu pt. "Ogień niszczy przyrodę. Pożar łąki i lasu" prezentuje treści edukacyjne i powstała w celu upowszechniania wiedzy o zagrożeniach, powodowanych przez pożary łąk i lasów.
Przeznaczona jest dla osób zainteresowanych ochroną przyrody przed pożarami. Zwraca uwagę czytelnika na niszczące działanie ognia w naturalnym środowisku człowieka.
W broszurze przedstawiono następujące zagadnienia: zagrożenie życia i zdrowia ludzi, zniszczenia ekosystemu, najczęstsze przyczyny powstawania ognia, działania leśników w celu ochrony lasu, zapobieganie pożarom, sposoby alarmowania straży pożarnej. Zwrócono również uwagę, iż wypalanie łąk, nieużytków i podobnych miejsc występowania suchych roślin jest zabronione. Czynność ta może spowodować ogromne zniszczenia w przyrodzie.
Książeczka adresowana jest do dzieci począwszy od uczniów II klasy szkoły podstawowej, młodzieży oraz dorosłych.
Zawiera 8 stron formatu A5.

Treść broszury:
Z powodu wypalania suchej trawy na łące powstał pożar łąki i lasu. Miejscowa ochotnicza straż pożarna ugasiła ten pożar.
W urzędzie gminy zorganizowane zostało spotkanie dla mieszkańców na temat wypalania suchej trawy na łąkach. Nauczycielka przyrody, strażak i leśniczy wyjaśniają, jakie zagrożenia dla ludzi i środowiska powodują pożary łąk i lasów.


kilka stron charakteryzujących broszurę:

1.
2.
6.
(C) Prawa do rysunków zamieszczonych w tej witrynie zastrzeżone.
odwiedzin:


Wszystkie prawa zastrzeżone.